5$ Warrior of Azovstal 2oz 2022

Dostępność: OSTATNIA SZTUKA
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 4 999,00 zł 4999.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Kod produktu: 20230110120608

Opis

W wielkiej hucie Azovstal, rosyjski atak spotkał się z nieugiętym ukraińskim oporem przez 80 dni. Ta dwuuncjowa moneta wybita z czystego srebra upamiętnia heroiczny wyczyn ukraińskich żołnierzy Azov. Wojownik ma na sobie symboliczną zbroję z zakładu metalurgicznego w wysokim reliefie, która służy jako ukryty symbol ich wytrzymałości.

Producent zobowiązał się, że cały zysk ze sprzedaży tej monety zostanie przekazany na wsparcie ukraińskiego wojska i działań humanitarnych.

Zaczęło się od obywateli i żołnierzy zamkniętych razem w kompleksie przemysłowym "Azovstal" w Mariupolu. Około 3.000 ukraińskich żołnierzy powstrzymywało znacznie większe siły rosyjskie. Wewnątrz, cywilom i żołnierzom brakowało żywności, broni i leków do leczenia dziesiątek rannych. Wrogie okręty i jednostki artyleryjskie bombardowały obiekt dzień i noc. Niektórym rodzinom udało się wyjść. Pomimo ich dzielnego wysiłku, sytuacja w końcu stała się nie do zniesienia. Ukraińskie naczelne dowództwo wojskowe zostało zmuszone do podjęcia trudnej decyzji: wydać obrońców jako jeńców wojennych, aby uratować życie pozostałych bojowników. 2500 bojowników przewieziono do obozu zatrzymań w regionie pod władzą Rosji, gdzie przez kilka miesięcy byli poddawani fizycznemu i moralnemu znęcaniu się.

Limitowany nakład to zaledwie 333 sztuk!

Moneta: Warrior of Azovstal
Nominał: 5$
Państwo: Niue Island
Metal: Ag 999
Waga: 62,20 g
Rozmiar Ø: 50,00 mm
Dodatki: Druk UV
Nakład: 333 szt.
Rok emisji: 2022
Akcesoria: Certyfikat, Pudełko

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl