5$ Boudica - Woman Warrior 2oz 2022

1.jpg
  • nowość
Dostępność: MAŁA ILOŚĆ
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 399,00 zł 1399.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Kod produktu: 20230223153822

Opis

Ta srebrna moneta to czwarte wydanie serii "Woman Warrior".

Rewers przedstawia gotową do walki Boudikę. Selektywne złocenie uwypukla wysoki relief monety. Dodatkiem jest dębowa wstawka w postaci tarczy wojowniczki. Moneta znajduje się w drewnianym etui. Jej nakład jest bardzo ograniczony - dostępnych jest jedynie 555 sztuk na całym świecie!

Boudika była królową Icenów zamieszkujących wschodnią Brytanię. Wykorzystując nieobecność rzymskiego namiestnika Brytanii, Swetoniusza Paulinusa, około 60 roku n.e. wznieciła powstanie przeciw Rzymianom, odpowiadając w ten sposób na falę terroru i poniżeń, jaka stała się udziałem Icenów po śmierci jej męża Prasutagusa. Była bardzo wysoka i wyglądała groźnie. Patrzyła srogo, a mówiła ochryple. Wspaniałe włosy bujnie spływały na jej biodra. Do ubioru − niezmiennie nosiła wspaniałą złotą kolię wokół szyi i wielobarwną tunikę. Na tym gruby płaszcz spięty broszą. Gdy przemawiała, chwytała włócznię, aby jeszcze bardziej przestraszyć patrzących.

Ta waleczna królowa do dzisiaj jest ikoną w Anglii. Pomnik Boudiki, przedstawiający ją na rydwanie wraz z dwiema córkami, został stworzony w XIX wieku i stoi dziś przy moście westminsterskim. Jest jednym z najbardziej znanych symboli Londynu.

Moneta: 5$ Boudica
Nominał: 5$
Państwo: Niue Island
Metal: Ag 999
Waga: 62,20 g
Rozmiar Ø: 45 mm
Nakład: 555 szt.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl